niedziela, 8 czerwca 2014

Fakty i mity na temat zabiegu keratynowego prostowania Encanto i Cocochoco

Tak sobie czytam, niektóre posty dotyczące karatynowego prostowania, rady po zabiegu, co robić a czego nie i stwierdziłam, że warto uzupełnić tą wiedzę oraz obalić niektóre rady producentów.
Zazwyczaj chcemy uzyskać jak najlepsze efekty zabiegu i stosujemy się do zaleceń producenta, zwyczajnie nie chcemy ryzykować.

Wielokrotnie już robiłam zabieg zarówno Encanto jak i Cocochoco, często eksperymentowałam, a wynikało to zazwyczaj z lenistwa lub braku czasu, gdyż zabieg jest żmudny i czasochłonny. Ale czy ktoś zastanawiał się, czy efekt końcowy będzie równie skeptakularny, gdy np. nie powstrzymamy się od umycia włosów przez 3 dni? co jeśli nie mamy szamponu oczyszczającego przed zabiegiem, który deklaruje producent? czy rzeczywiście nie można związywać włosów po zabiegu (tylko do pierwszego mycia), ponieważ włosy mogą nam się odkształcić od gumki??

Jeśli interesują Was odpowiedzi na te i inne pytania to zapraszam do czytania dalej :)

żródło: google


Pamiętajcie, że piszę na podstawie własnych doświadczeń nabytych eksperymentując zarówno na swoich włosach jak i na włosach koleżanek :)

Czy trzeba powstrzymać się od zabiegu 2 tygodnie przed jak i po farbowaniu włosów?

Według mnie, nie. Keratynowe prostowanie robiłam zarównno jeden do kilku dni przed farbowaniem jak i po farbowaniu. Zaznaczę, że mam na myśli zarówno farbę chemiczną jak i hennę, ja jednak częściej hennuję włosy. Absolutnie farbowanie kilka dni po zabiegu lub przed nie wpływa na efekt prostowania ani na kolor. Mam tu na mysli 2-3 dni, nie musimy czekać aż dwóch tygodni. Ja nie zauważyłam żadnej róznicy w kolorze, intensywności, farba czy henna nie wypłukuje się wcale szybciej. Nie ma to też wpływu na efekty zabiegu prostowania, czy farbuję czy nie efekt trzema się tak samo długo.

Czy muszę umyć włosy szamponem dołączonym do zestawu?

Nie, wystarczy zwykły, mocno oczyszczający szmpon o prostym składzie, bez silikonów, zawierający SLS lub SLES. Ja często używam szamponu Barwy. Kupując Choco coco na allegro wybieram aukcje z samą keratyną po 10 ml, wówczas nie otrzymuję szamponu. Pamiętajmy, że szampon ma mocno oczyścić włosy, to wszystko, nie musi być to specjalny kosmetyk.

Suszenie włosów chłodnym nawiewem podczes wykonywania zabiegu?

Przyznaję się bez bicia, że na początku stosowałm się do wszystkich wskazówek producenta, łącznie z tym, że wykonujac zabieg włosy należy suszyć chłodnym nawiewem. W zależności, czy wykonujemy Encanto czy Cocochoco producent na ulotce wskazuje, które suszenie ma być chłodnym, a które średnim. Przez takie suszenie, zabieg trwał wieki...z braku czasu przestałam się bawić i wykonuję każde suszenie standardowo nawiewem o średniej temp. (ten kto ma suszarkę z 3 stopniami temp. wie o co chodzi). Jeśli macie wątpliwości czy mocny, ciepły podmuch suszarki coś zmieni w efekcie końcowym, to nie, nic się nie zmieni poza tym, że czas zabiegu się skróci.

Co jeśli nie mam ceramicznej prostownicy nagrzewającej się do 230° C?

Taki zabieg jest jak najbardziej możliwy, lecz nie gwarantuję, że na Twoich włosach efekt utrzyma się zarówno długo jakbyś prostowała prostownicą nagrzaną do temp. zalecanej przez producenta czyli 205-230° C. Na szczęście posiadam prostownicę z reg. tem. i mogę wybrać jaką temperaturą chcę prostować włosy, lecz wiem że niektóre z Was nie posiadają prostownicy z regulacją i często nawet nie wiecie do jakiej temp. max nagrzewa się wasza prostownica. Taką właśnie prostownicę posiada moja koleżanka. Jest to jakaś zwykła stara prostownica bez bajerów, ale daje radę. Zawsze zabieg wychodzi u niej idealnie, tylko nie jestem w stanie stwierdzić czy przypadkiem nie cieszyłaby się z efektów dłużej.
Jeśli chodzi o powłokę płytek to producent często zaznacza, że ma być to ceramiczna powłoka...Hmm, moja posiada tytanową, do zabiegu używałam też teflonowej, ale też ceramicznej. Różnicy nie ma żadnej, gdyż kluczowa jest tutaj temperatura, która to pozwala na wprasowanie keratyny do włosa. Ale...jeśli wasza prostownica rozgrzewa się max do 180° lub nie macie pojęcia do jakiej, nic nie stoi na przeszkodzie spróbować. Z moich doświadczeń taki zabieg się udaje.

Czy koniecznie nie mogę myć włosów po zabiegu aż 3 dni?

To kwestia, która przeraża większość dziewczyn i w tym mnie O.o Na początku się stosowałam, ale musiałam kombinować, czekać na urlop, długi weekend itp. Najczęściej oznacza to uziemienie w domu, ponieważ włosy po zabiegu są tak gładkie i przyklapnięte, że wyglądają na meeega tłuste. 
Do rzeczy...zdarzyło mi się zrobić zabieg Encanto wieczorem, a następnego dnia rano umyć już włosy. Efekt był tak samo zadawalający jak wytrzymywałam te 2 czy 3 dni bez mycia. Jednak nie utzrymał się równie długo. Przykładowo, nie myjąc włosów przez 2 dni efekt utzrymywał się przez ok 4-5 miesięcy, natomiast myjąc włosy następnego dnia, zabieg musiałam potwórzyć po ok 3 miesiącach.
Teraz, po tylu próbach i kombinacjach wystarczy że powstrzymam się od mycia półtora dnia. Tzn. zabieg wykonuję w piątek wieczorem, a w niedzielę rano mogę już umyć włosy. Nie widzę wówczas różnicy w trwałości zabiegu, pomiędzy tym jak czekałam z myciem 3 dni.

Związywać czy nie związywać? Czy włosy mogą odkształcić się od gumki?

Chodzi tu o upinanie włosów tuż po zabiegu, do pierwszego mycia.
Muszę koniecznie obalić ten mit bo jest nieuzasadniony. Prostowanie keratyną polega na jej wprowadzeniu do wołsa za pomocą wysokiej temp. Keratyna wówczas wypełnia ubytki i zamyka szczelnie łuski włosa. Proste jak druty włosy to efekt uboczny tej odbudowy włosa. Oznacza to, że jeśli zwiążemy włosy to nie odkształcą się trwale, nie ma takiej możliwości. Wręcz przeciwnie, włosy po zabiegu są odporne na odkształcenia i wszelnie próby zakręcenia włosów, konczą się szybkim wyprostowaniem. 
Ja tuż po zabiebu zaplatam warkocz a przez cały kolejny dzień chodzę z mocno ściśniętym koczkiem ślimaczkiem na czubku głowy. Inaczej nie pokazałabym się na ulicy, musialabym siedziec w dumu z przyklapem na głowie:) Rozplątuję koczka dopiero w dniu pierwszego mycia i nawet tu włosy mają bardzo lekki skręt. Po umyciu są już standardowo proste, być inaczej nie może. Nie bójcie się wiązać włosów. Słyszałam, że niektórzy nawet nie używają spinek w obawie przed odkształceniem, jest to moim zdaniem bez sensu.

Czy muszę koniecznie używać po zabiegu kosmetyków specjalnie przeznaczonych dla włosów po keratynowym prostowaniu?

Nie, nie i jeszcze raz nie. Producenci tylko żerują na biednych konsumentach wciskając im kity, że tylko ich odżywka za bagatela 99 zł jest odpowiednia po takim zabiegu.
Wystarczy łagodny szampon bez SLS/SLES i soli. A dlaczego lepiej nie używać odżywek i masek z silikonami? Odpowiedź jest prosta...bo łagodne szampony nie radzą sobie ze zmyciem trudnorozpuszczelnych silikonów. Dlatego odżywka moze zawierać silikon ale taki, który łatwo zmywalny jest łagodnymi detergentami.
Zauważyłam, że rzeczywiście używanie delikatnych kosmetyków przedłuża znacznie efekt wygładzenia i prostych włosów jaki otzrymujemy po keratynowym zabiegu. Mam tu na mysli wydłużenie tego czasu o miesiąc, dwa a nawet więcej. W przybliżeniu o połowe dłużej cieszymy się z efektów prostowania.

Co z olejowaniem po zabiegu? Szkodzi czy pomaga?

Jak najbardziej można olejować włosy. Moim zdaniem nawet trzeba, ponieważ olejowanie pomaga utrzymać włosy w dobrej kondycji oraz przedłuża efekt zabiegu. Po wypłukaniu się karatyny (zabieg nie jest trwały) wiele dziewczyn obserwuje pogorszenie stanu swoich włosów, są wtedy szorstkie, łamiące, matowe. Powodem jest brak odpowiedniej pielęgnacji emolientami po zabiegu, gdyż włosy są wtedy gładkie, miękkie i błyszczące, często uważamy, że nie potrzebują szczególnej troski. To błąd, gdyż emolienty działają długofalowo, chronią włosy przed czynnikami zewnętrznymi, uodparniają na zniszczenia szczególnie gdy stosujemy pielęgnację bezsilikonową. 
Ja olejuję wedle potrzeby, tuż po zabiegu rzadziej, natomiast po ok miesiącu stosuję olej prawie przed każdym myciem. 
Jaki olej stosować? to już kwestia indywidulana, ale zauważyłam, że po zabiegu włosy lubią się z każdym olejem, nawet można pokusić sie o olej kokosowy nawet jeśli wcześniej powodował u nas puch, po prostowaniu sprawdza się znakomicie. Można używać każdego oleju jaki tylko służy naszym włosom. Jak często? Tak często, jak lubią nasze włosy, nie ma ograniczeń.


To chyba juz na tyle tych faktów i mitów, co byście jeszcze dodały?

174 komentarze:

 1. a mnie ciekawi, co z olejowaniem? czy po zabiegu mozna nadal olejowac wlosy i jak to wplynie na dlugosc efektu prostych wlosow? Ogolnie bardzo fajny i przydatny wpis, jestem przed zabiegiem i fajnie ze na to trafilam. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przepraszam.. czy po tym zabiegu zaraz po nim fryzjerka może umyć od razu włosy?

   Usuń
  2. Nie powinno się myć włosów zaraz po zabiegu keratynowego prostowania, zaleca się odczekać około 3 dni. :)

   Usuń
 2. Mnie po kreatynowym prostowaniu włosów został szampon oczyszczający, ten, który stosowałam przed i w czasie zabiegu z zestawu do keratynowego prostowania włosów (brazilian keratin clarifying shampoo). Czy mogę go używać do codziennego mycia włosów po zabiegu? Informacji na ten temat nigdzie w necie nie znalazłam, więc się zastanawiam. Nie ma on tych wszystkich SLS, soli i innych, ale jest dobrze oczyszczający, więc czy nie wypłucze mi też szybciej keratyny z włosa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. gdzieś czytałam, że można go stosować po zabiegu

   Usuń
  2. Co to za bzdury? Szampon oczyszczający ma za zadanie oczyścić włosy z pozostałości np stylizacyjnych - pianki, lakiery i otworzyć łuskę włosa ! I Ty zalecasz go po zabiegu ???

   Usuń
  3. umiesz czytać ze zrozumieniem? napisałam, że "gdzieś czytałam, że można go stosować po zabiegu", czy ja polecam w tym zdaniu ten szampon? Piszą, że mozna go używać po zabiegu, ja nie próbowałam i nigdzie nie napisałm że polecam

   Usuń
  4. szampon oczyszczający otwiera łuskę włosa, co widać bardzo dobrze po tym jak się umyje nim włosy i je wysuszy. wyglądaja okropnie i się puszą, ponieważ łuską jest otwarta co ułatwia wprasowanie w nie keratyny, ale używając go codziennie tylko zniszczysz sobie włosy

   Usuń
 3. mam podobne spostrzeżenia co ty :) też związuje włosy i nie ma to wpływu na nic :) jedynie nie próbowałam szybciej zmywać keratyny :) jeżeli chodzi o szampon oczyszczający nie radziła bym ponieważ otwiera on łuskę włosa i wypłukuje z niego wszystko dlatego lepiej używać delikatne szampony które i tak same w sobie mają już sporo detergentów:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, zgadam się dlatego jest punkt o stosowaniu szamponu podczas wykonywania zabieg i po zabiegu jako formy stałej pielęgnacji. Użycie szamponu z silnym detergentem tyczy się bezpośrednio wykonywania zabiegu, natomiast juz "po" lepiej sprawdza się delikatn szampon:)

   Usuń
 4. Szampon oczyszczajacy będzie wyplukiwal keratyne z włosa wiec odradzam ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. dzięki, przydatne obserwacje:) mam pytanie, czy efekt po cocochoco jest taki sam jak po encanto? skusiłam się i do ostatniego zabiegu uzylam keratyny qod, bo niby bardziej naturalna, lepszy zapach-owszem zapach fajny i na tym koncza się plusy, w trakcie zabiegu wlosy były tak lepiace i ciężkie, tak się plataly, ze rozczesując je stracilam chyba z polowe ilości, a efekt zabiegu żaden, musialam normalnie prostowac wlosy...dlatego teraz trochę boje się tego cocochoco, proszę o odp

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cocochoco jest znacznie delikatniejsze niż encanto. U mnie efekt wgładzenia minął po 2 tygodniach, po miesiącu musiałam zrobić włosy Encanto. Mogę powiedzieć, że efekty podobne ale nie tak spektakularne i długotrwałe jak po Encanto.

   Usuń
  2. To chyba zależy od włosów. Mi moja fryzjerka zrobiła na moich dziwnie kręconych włosach cocochoco i efekt miałam 5 miesięcy

   Usuń
 6. Hej, mogłabyś podać przykłady jakichś odżywek do włosów, które są łatwo dostępne i które można użyć po keratynowym prostowaniu włosów? Nie mam codziennie czasu, żeby nakładać Kallosa Latte czy Biovaxa..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odżywki Isana są ok, ja teraz używam Nivea long repair, ale niezbyt czesto zeby nie obciazyc włosów silikonami, Mr Potters, Joanna b/s. Tych odzywek używałam i mogę polecic lecz zazwyczaj kupuje rosyjskie kosmetyki przez internet i nie orientuje sie w drogeryjnych. Obecnie używam kilku różnych masek kallosa na zmianę, nakładam jak odżwkę na minutę, ponieważ też nie mam czasu na dłuższe zabawy. U mnie to się sprawdza:)

   Usuń
  2. A ja nie używałam drogeryjnych odżywek, tylko takich profesjonalnych z Inoar. I efekty po zabiegu utrzymują się bardzo długo. Do tego brak obaw, że keratyna się wypłucze. Lepiej wydać trochę więcej kasy i mieć włosy w super kondycji.

   Usuń
 7. Witam. Czy mogę po Encanto używać bananowej maski Kallos i w zielonym opakowaniu z keratyną też Kallos? Co sądzisz o produktach CHI z keratyną i Organix z brazylijską keratyną? W czwartek po raz pierwszy zdecydowałam się na zabieg keratynwego prostowania. Chciałabym oczywiście utrzymać efekt :)
  pozdrawiam
  Karolina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. maski kallosa polecam i używam:) pozostałych produktów, o których wspomialaś niestety nie znam

   Usuń
  2. eWela a jakiego szamponu używasz do maski kallosa?

   Usuń
 8. i jeszcze zapomniałam zapytać o jedwab Farouk z białą truflą, czy mogę używać? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wklej sklad prosze, jesli zawiera silikony (a bardzo prawdopodobne ze tak jest) to mozesz miec problem z domciem wlosów łagodnym szamponem

   Usuń
 9. mam pytanie czy po tym zabiegu po myciu włosów powinnam je suszyć czy mogę iśc spać z mokrą głową ?:) i czy mogę chodzić na basen ?:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. można robić wszystko:)

   Usuń
  2. Z własnego doświadczenia wiem że lepiej myć włosy rano,jak pójdziesz spać z mokrymi włosami to odgniotą ci się od poduszki i efekt będzie mizerny.

   Usuń
 10. A jaki szampon polecisz? Wlasnie mija mi 3 dzien od zabiegu, szampon i odzywke ktora polecila mi dziewczyna ( Morocco Mark Anthony )zawiera sodium. Nie mieszkam w PL i nie wiem jakie produkty do pielegnacji. Dziekuje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. fajne są szambony Biovax, ale jeśli są u Ciebie niedostępne to polecam zajrzec na połkę z szamponami dla dzieci:)

   Usuń
 11. Ja się poddałam dzisiaj temu zabiegowi i "zmył" mi farbę, tzn we wtorek farbowałam l odrosty i ta farba zupełnie się zmyła,również gdzieniegdzie mam jaśniejsze pasma. Dodam, że mam naturalnie blond włosy i farbuję na czarno. Wygląda to okropnie i zastanawiam się, kiedy mogę położyć nową farbę? Może lepiej hennę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. producent mowi o 2 tygodniach po zabiegu. Ja farbowałam tuz przed i tuz po zabiegu i bylo ok, nie zauważylam zadnej róznicy. Odradzam nakładanie henny na farbowane włosy, ponieważ może wyjść zielony kolor. Lepiej zrobic test na jednym pasemku przed hennowaniem calych wlosów

   Usuń
 12. Witam, zrobiłam miesiąc temu zabieg. Efekt super.
  Tylko teraz szampon, gdzieś czytałam że najlepiej dla dzieci np z rossmana i do tego kupić keratynę do włosów i dodać do szamponu. Tak też zrobiłam, tylko ta keratyna strasznie śmierdzi- jak maga do zup :D to normalne? Możecie polecić jakąś sprawdzoną keratynę którą mogę dolać do szamponu?

  OdpowiedzUsuń
 13. czy podczas tych 3 dni niemycia włosów można uzyc suchego szamponu ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. lepiej nie, kazdy ma inne wlosy i jedem moze potem uzywac innych cudow a jednemu po tych cudach moze sie keratyna spieprzyc

   Usuń
  2. Jezeli nie chcecie specjalnego szamponu po zabiegu to wolno używać tylko szamponow dla dzieci ktore nie zawieraja soli.... Nie powinno sie farbować włosów ani dwa tygodnie przed ani po ponieważ poprostu wyplukuje kolor a poza tym to jest zabieg chemiczny... A w trakcie tych trzech dni( ktore tezeba wytrzymać) nie używajcie zadnych pierdol...

   Usuń
 14. Hej. :) zamierzam zrobic sobie wlosy Encanto. I mam takie pytanie-moje wlosy sa krecono-falowane, matowe suche o sie pusza. Po umyciu nigdy ich nie rozczesuje (jedynie raz na jakiś czas przed myciem) wiec czy po takim zabiegu powinnam po umyciu rozczesywac mokre wlosy?
  A i drugie pytanie czy na takie wlosy jak moje w ogole warto stosowac taki zabieg? Nie staną sie "nijakie" ani to proste ani krecone i nadajace sie tylko do spiecia w koka?

  Z góry dziękuję za odp.i pozdrawiam ! :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. do zabiegu powinnaś rozczesać włosy zeby dokładnie nałożyc keratyne. Jeśli chodzi o efekt po, to poprawnie i dokładnie przeprowadzony zabieg pozostwi gładkie i proste włosy:)

   Usuń
  2. Idz lepiej do fryzjerki :P

   Usuń
 15. Hej :) Wreszcie ktoś napisał dokładnie co i jak ^^ Właśnie zamierzam zrobić Encanto i zastanawiałam się, czy ten szampon faktycznie jest taki konieczny, skoro można oczyścić włosy takimi, które kosztują grosze... Ale jest tak jak napisałaś, strach ryzykować, bo skoro już wydaję kasę i przeznaczam na to czas, to nie chciałabym, żeby po 2 tygodniach okazało się, że nic z tego.
  A co z odżywką? W zestawie jest szampon, keratyna i odżywka. Wystarczy jeżeli zamówię tylko keratynę? I czy zabieg można wykonywać na wysokoporowatych włosach?

  Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. lepiej kup profesjonalny szampon: http://i-styl.pl/odzywki/1493-alfaparf-lisse-design-keratin-therapy-keratyna-odzywka-250ml-8022297007892.html?gclid=CNLjsf3i1sICFSfItAodlBEAGQ jestem po keratynie 3 raz i go ciagle uzywam i jest swietny. Potem mozesz uzywac johnson baby. I nie rob zabiegu sama w domu, bo dobrze mozesz nie wyciagnac przy modelowaniu ich i chuj bombki strzeli. Lepiej isc do fryzjerki i niech ci doradzi i zamowi szampon, bo pozniej jest placz i narzekanie ze chujowo wyszlo

   Usuń
 16. Hej :) Jestem kilka dni po keratynowym prostowaniu, na razie efekt jest cudowny. Jakie polecacie sprawdzone szampony, maski i odżywki??? Obecnie używam tylko Szamponu z biovaxa ale jest drogi i mało wydajny około 20zł za 200 ml :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. polecam ten szampon po prostowaniu keratynowym: http://i-styl.pl/odzywki/1493-alfaparf-lisse-design-keratin-therapy-keratyna-odzywka-250ml-8022297007892.html?gclid=CNLjsf3i1sICFSfItAodlBEAGQ

   Usuń
 17. Hej. Będę robić prostowanie w sobotę. Czy mogę dzisiaj nałożyć farbę casting. Mam straszne dorosły. Dzieki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przeczytaj proszę ten post, odpowiedź masz już zaraz w pierwszym punkcie:)

   Usuń
 18. Witajcie,
  miałam zrobiony zabieg elcanto 1,5 miesiaca temu. Włosy nie wyglądają dobrze, wiszące stronki i do tego szybko się przetłuszczają. Używam szamponów biovax. Może coś poszło nie tak.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po tym zabiegu wlosy sie szybko przetluszczaja. Ale trzeba pamietac, ze o wlosy po keratynie trzeba dbac. Uzywac olejku arganowego badz kokosowego. Trzeba patrzec na sklad, by nie zawieral alkoholu. Mozna kupic odzywke do wlosow z keratyna na konce. A jesli chodzi o szampon to powinien byc raczej ten po prostowaniu keratynowym. Fryzjerka zamawia mi zawsze zestaw do tego zabiego z ALFAPARF (nie pamietam dokladnie nazwy) i z tej firmy tez szampon

   Usuń
  2. Mam ten sam problem a jest to ponowne prostowanie włosów. Używam tych samych kosmetyków a efekt prostowania to właśnie przetłuszczone włosy i nieestetyczne podzielone pasma. Może któraś z Was wie jak sobie z tym poradzić? Myślałam, że to może przeproteinowanie, umyłam włosy szamponem z sls i nie pomogło...olejowanie też nie a od prostowania mija miesiąc...pozdrawiam

   Usuń
 19. Lepiej przezyc te 2 dni (wcale nie 3 dni) bez umycia glowy po tym zabiegu. Jak pierwszy raz zrobilam to prostowanie, umylam wlosy na drugi dzien to fryzjerka mi poprawiala je po 3 tygodniach. Od poprawki wlosy trzymaly mi sie 8 miesiecy lecz mialam straszne odrosty, ktore samam musialam prostowac. A jesli chodzi o szampon moze byc johnson baby :) Wczoraj zrobilam sobie odrosty, a sam ten zabieg zrobilam juz 3 raz i jestem zadowolona :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Po 1. Kazdy ma inne wlosy, i lepiej nie kombinowac z tanimi szamponami jako zamiennik. Polecam szampon z tej serii po tym zabiegu: http://i-styl.pl/odzywki/1493-alfaparf-lisse-design-keratin-therapy-keratyna-odzywka-250ml-8022297007892.html?gclid=CNLjsf3i1sICFSfItAodlBEAGQ
  Po 2. Ten zabieg lepiej zrobic u fryzjerki, zamowi ona zestaw i do tego zestawu moze ci zamowic szampon z tej samej firmy, i dobrze ci wyciagnie wlosy podczas modelowania co jest bardzo wazne. Takze by pozniej placzu nie bylo, radze isc do fryzjerki, zrobi ona to jak nalezy :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy jeszcze jaka fryzjerka. Mi kobieta zrobiła tak beznadziejnie ze po 2 myciach wszystko się zmyło. Jak rabie sama to trzyma się pol roku. Trzeba dobrze trafić..

   Usuń
 21. Hej :D Zrobiłam encanto kilka dni temu. Do pierwszego mycia włosy były idealnie proste, miękkie w dotyku. Jednak po umyciu i wysuszeniu (chłodnym nawiewem, na płaską szczotkę) jestem trochę zawiedziona. Włosy są co prawda proste, ale powywijane na końcach, lekko falują przy skroniach, nie do końca wygładzone.
  Dodam że mam z natury grube, gęste, falowane, puszące się i bardzo oporne na jakiekolwiek zabiegi włosy.
  Zniknął też blask, który miałam tuż po zabiegu.
  W związku z tym mam dwa pytania:
  * Co robić z włosami po umyciu, aby były faktycznie proste?
  * Czy jest możliwe, że jeśli powtórzę zabieg za kilka miesięcy, to uzyskam "efekt prostownicy"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. widocznie w falujące się teraz kosmyki keratyna nie była dostatecznie wprasowana prostownicą. Na Twoim miejscu poprawiłabym tylko te miejsca i skupiłabym się na dokładniejszym wprasowaniu keratyny. Innej rady nie ma, bo jesteś juz po zabiegu i te kosmyki bedą się tak wywijać. W odpowiedzi na drugie pytanie odpowiem, że bardzo możliwe aczkolwiek tego wedzieć w 100% nie mogę

   Usuń
  2. Dzięki :)

   Usuń
  3. mam to samo, a zabieg był przeprowadzany u fryzjerki :/ z tym że moje włosy są cienkie, gęstę, i podatne na układanie, a po umyciu nie kręcą się tylko mi falują mniej więcej poniżej linii czapki - czy to możliwe że od mrozu (na dworze -10:/ ) pootwierały się im łuski? albo pod prysznicem? (włosów przez 3 dni nie myłam, ale siebie musiałam przecież, a prysznic zawsze biorę pod prawie wrzątkiem..)

   Usuń
 22. Ja jestem już po kolejnym keratynowym prostowaniu. Przyznam że wpadłam troche z tym w nałóg. Za każdym razem obiecuje sobie,że to ostatni raz.,i na obietnicy się kończy. Ale jak pomysle sobie jaki jest spokoj z prostowaniem włosów to grzech nie skorzystać,tym bardziej że mam włosy puszące sie,tylko troche wilgoci w powietrzu i pełny puch na głowie. Ale przyznam,że troszke mnie przeraziło to co dzisiaj przeczytałam na forum...produkt stosowany w encanto służy do maskowania zwłok. Dziewczyny też pisały że zaczęły im włosy wypadac. Mi po pierwszym zabiegu kondycja włosa sie bardzo poprawiła,nie wypadały mi,natomiast po drugim juz bardzo. Że zapuszczam teraz włosy zaczęłam brać na wypadanie maxi-krzem,musze Wam przyznac,ze bardzo pomogło. Mega roznica. Mimo ze używam roźnych odźywek,masek włosy sie i tak rozdwajają. Pewnie dlatego że farbuję,ale weź tu i nie farbuj jak już zaczynają siwieć. Teraz wpadłam we wlosomaniactwo postanowiłam o nich porządnie zadbac,olejować,farbować tylko odrosty i zabezpieczać jakimś serum końcówki. Dziewczyny i stąd moje pytanie,jakie serum polecacie po keratynowym prostowaniu? Aga

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aga,ja też za każdym razem sobie powtarzam,że to już ostatni raz:) Składnik o którym czytałaś to pewnie formaldehyd. Jest on również zawarty w prawie każdej odzywce do paznokci. Wg mnie farbowanie czy rozjaśnianie bardziej jest szkodliwe. Jeśli tak bardzo się go obawiasz to proponuję Cocochoco, nie zawiera formaldehydu. Nie rozumiem dlaczego włosy miałyby wypadać po encanto o.O przecież nie nakłada się preparatu na skórę glowy o czym ostrzega również producent. Robiłam ten zabieg już ilkanaście razy i nie zauważyłam większego wypadania. Jeśli cos nie ma kontaktu ze skórą glowy to nie ma to wplywu na cebulki wołosa. Z serum nie pomogę bo żadnego nie używam:)

   Usuń
  2. Robiłam Encanto juz kilka razy. Najlepszy efekt był za pierwszym razem. Potem włosy nie prostowaly się do końca. Tez to zaobserwowalyscie?

   Usuń
 23. witaj :) mam ważne pytanie gdy zabieg nie został prawidłowo wykonany to kiedy można najwcześniej go powtórzyć?bardzo proszę o odpowiedź

  OdpowiedzUsuń
 24. Jeśli robiłam zabieg w poniedziałek o 14 to mogę umyć włosy w czwartek rano? :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Witam wszystkich
  włoski prostowałam w czwartek preparatem jazz keratyna zakupionym w hurtowni fryz. Włosy po zabiegu były piękne a teraz przeciągam je prostownicą po myciu bo się trochę falują po modelowaniu . czy tak można ?

  OdpowiedzUsuń
 26. Kilka dni temu zrobiłam zabieg encanto. Włosy strasznie się polamaly i każdy ruch szczotka czy grzebieniem sprawia,że lecą małe kawałki włosków :( myślałam,że zabieg je wzmocni... jak mogę im teraz pomóc? :( dziękuję za dobre rady!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. uuu, przykro mi:( u mnie efekt był odwrotny,kruszące się od rozjasnicza wlosy wreszcie odzyły. Mysle ze olejowanie powinno pomoc.Bogata, nawilzająca maska nawet 2 razy w tyg na 30 min pod czepek. Dużo emolientów, trzymam kciuki

   Usuń
 27. Pomocy :( do brazylijskiego prostowania używam produktu od kativii. Już po nałożeniu na (czy suche czy mokre) włosy stają się one matowe i twarde. Po wysuszeniu nic się nie zmienia, nie jestem w stanie ich rozczesac,a co dopiero prostowac.. co może być nie tak? :(

  OdpowiedzUsuń
 28. Moje włosy okropnie się puszą po wysuszeniu (dlatego prostuję), czy po zastosowaniu tego zabiegu nie będą się puszyć do tych 3-4 miesięcy? Z góry dziękuję za odpowiedź. :)
  Jeśli tak jest to cudownie! Nareszcie będę mieć normalne włosy.

  OdpowiedzUsuń
 29. Kup sobie na allegro encanto. naprawdę super. Robiłam tym w pażdzierniku i trzymały się do lutego. Proste, gładkie, błyszczące włosy naprawdę rewelacja. Tydzień temu prostowałam Alfaparf i nie jestem zadowolona. Włosy proste ale nie za bardzo gładkie i się elektryzują.

  OdpowiedzUsuń
 30. Mam kilka pytań:
  1. Czy po tych 3 dniach po związywaniu włosów gumką czy pleceniu warkocza wcale się nie odkształcają?
  2. Czy po umyciu (już kilka dni po wykonaniu zabiegu) trzeba je układać? Wystarczy suszyć, suszyć ze szczotką czy mogą schnąć same?
  3. Czy rzeczywiście dużo szybciej się przetłuszczają?
  4. Czy jeśli będę chciała zrobić sobie loki lokówką jest to niewykonalne?
  Z góry dziękuję za odpowiedź. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. nie
   2. jak wolisz
   3. zależy od włosów, każdy jest inny
   4. zrobisz, ale szybciej się wyprostuja :)

   Usuń
 31. a ja mam trochę inne pytanie...otóż mam raczej cienkie włosy (ilością też nie oszałamiają:D), rozjaśniane ze średniego do jasnego blondu, ogólnie nie są w najgorszej kondycji ale puszą się jak wściekłe:/ dlatego chcę spróbować z encanto,żeby już nie męczyć ich prostownicą, ale boję się, że zupełnie stracą objętość i będę chodziła z blond strąkami przyklejonymi do czaszki:P czy ktoś może już próbował tego zabiegu i był zadowolony,mimo iż nie dostał obdarowany burzą włosów jak u beyonce? :D

  OdpowiedzUsuń
 32. Nie zgodzę się z tym że nie trzeba czekać 2 tygodni po farbowaniu włosów. Ponieważ robiłam zabieg keratynowego prostowania produktami Encanto 3 dni po farbowaniu włosów i niestety farba się zmyła. Kolor jest zupełnie wyblakły :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. widzisz, widocznie zależy od farby:) teoretycznie zbieg zamyka łuski i farba wówczas powinna być bardziej oporna na wypłukiwanie. Ale dzięki za przestrogę, nigdy nic nie wiadomo :)

   Usuń
 33. Mam pytanie, wiem moze moja sytuacja jest smieszna ale troche sie martwie :) otoz w sobote wieczorem mialam robione prostowanie keratynowe, staralam sie bardzo zeby nie zamoczyc wlosow, czepki i rozne takie, prostowalam wlosy po spaniu itd. Dzisiaj wieczorem minie dopiero 3 dzien a ja w nocy obracajac sie stracilam sobie kubek z herbata na wlosy i sie zmoczyly, nie cale ale pare grubszych pasm, przetarlam recznikiem i poszlam spac bo nie bylam w stanie ich wysuszyc o 1 w nocy. Dzisiaj rano je wyprostowalam i sa proste, natomiast martwie sie, ze to wplynie jakos na ten zabieg. Jak myslisz? (Piszac to smieje sie sama do siebie wiec wyobrazam sibie kogos kto to przeczyta, polew na maxa) ale ja jakos sie zamartwiam. Mozesz powiedziec czy to moze miec jakis wplyw? Prosze o odpowiedz zebym dzisiaj caly dzien nie zachodzila w glowe :)) dzieki :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jeszcze raz uważnie przeczytaj post ;)

   Usuń
 34. Czy po takim zabiegu mogła bym nosić doczepiane wlosy bez problemu ?
  Bo powiem szczerze ,ze waham sie co do zabiegu poniewaz nie mam zamiaru rezygnowac z dopinek,

  OdpowiedzUsuń
 35. A masz jakieś doświadczenia dotyczące stosowania odżywki z zestawu, czy koniecznie musi to byc ta odżywka czy moze być zwykła delkatna odżywka bez sls itp...?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podpinam się pod pytanie. Jaka odżywkę stosować ? I czy robilas kativa ? Jeśli tak, co o tym myslisz?

   Usuń
  2. odżywka dołączona do zestawu jest przeznaczona do zabiegu a nie do stosowania po zabiegu. Odżywki po zabiegu stosujemy bez silikonów:)

   Usuń
 36. "Czy muszę umyć włosy szamponem dołączonym do zestawu?
  Nie, wystarczy zwykły, mocno oczyszczający szmpon o prostym składzie, bez silikonów, zawierający SLS lub SLES."
  "Czy muszę koniecznie używać po zabiegu kosmetyków specjalnie przeznaczonych dla włosów po keratynowym prostowaniu?
  Wystarczy łagodny szampon bez SLS/SLES i soli"
  To jak to w końcu jest? Po keratynowym prostowaniu mam myć włosy szamponem z SLS/SLES czy bez?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pierwszy cytat dotyczy umycia włosów tuż przed zabiegiem. Wówczas trzeba mocno oczyścić włosy aby keratyna dotarła do wnętrza włosa. Do zabiegu używamy szmponu z sls, niekoniecznie tego, który jest w zestawie.
   Drugi punkt dotyczy już pielęgnacji po zabiegu, wówczas należy używać łagodnych szamponów.

   Usuń
 37. Hej mam pytanie . Czy jesli okolo miesiąc temu miałam wykonywany zabieg w salonie i teoretycznie włosy sa proste . To czy mogę raz na jakiś czas używać prostownicy ? Ponieważ gdzie niegdzie włosy mi się falują. Lub np po noszeniu gumki sa odksztalcone to mogę je podprostowac ? Czy to bardzo zle wplynie ?

  OdpowiedzUsuń
 38. hej mam pytanie.. na opakowaniu odżywki encanto napisane jest ze nie mozna jej uzywac na co dzień.. ktos probowal badz wie ze dlaczego nie mozna stosowac?

  OdpowiedzUsuń
 39. Hej mam pytanie czy po zrobieniu tego zabiegu włosy trzymaja się tak kilka miesięcy a później wyplukuje się całkiem i wraca do stanu włosów z przed? Zadaje może dziwne pytanie ale ja się umówiłem do salonu niby na keratynowe prostowanie a okazało się ze to było jakieś chemiczne i teraz musze obciąć tamte włosy :(( ale chcę teraz jakoś przeżyć bo mam pół włosów prostych a pół kręconych :(

  OdpowiedzUsuń
 40. Czy można wykonać keratynowe prostowanie jednego dnia bez robienia maski? A dopiero na drugi dzień nałożyć maskę i prostować?

  OdpowiedzUsuń
 41. +eWeLa Po keratynowym z encanto mogę używać: BabyDream, Kallos Keratin i rosyjską odżywkę (tradycyjny syberyjski balsam Agafii nr1 na cedrowym propolisie - wzmacniający)?

  OdpowiedzUsuń
 42. Hej mam pytanie czy na pewno moge farbowac po 3"dniach po zabiegu ? Brazilian blow dryb?

  OdpowiedzUsuń
 43. brawo za ten wpis! Po godzinnym szukaniu w internecie informacji czy można robić keratynowe prostowanie na hennowane włosy w końcu wiem, ze tak ! Dzięki:*

  OdpowiedzUsuń
 44. Slyszalam ze po zabiegu encanto niszcza sie konczowki wlosow i trzeba je ścinać a ja mam pytanie czy nie musz ich ścinać tylko isc do fryzjerki i zeby mi nalozyla taki preparat ( nie pamietam jaki) na dwie godziny i po tym nie ma sie juz rozdwojonych i zniszczonych koncowek. Czy mogla bym tak robic czy to zniszczy keratyne bo nie ukrywam ze chce jak najszybciej zapuscic wlosy bo mam krótkie ?

  OdpowiedzUsuń
 45. Hej. Super blog ! Mam pytanie. 3 dni temu robiłam keratynę cocochoco i powinnam umyć włosy niestety rozchorowałam sie, mam gorączkę i nie mam siły isc zeby je umyć. Czy nic sie nie stanie jak umyje je dopiero po 4/5 dniach po zabiegu ?

  OdpowiedzUsuń
 46. czy podczas tych 3 dni niemycia włosów można uzyc suchego szamponu ?

  OdpowiedzUsuń
 47. Co do farbowania czy tak czy nie... od koleżanki, która robiła sobie keratynowe prostowanie włosów mam takie doświadczenie, że z ciemnych brązowych zrobił się jej marchewkowy rudy, więc jednak lepiej uważać, bo włosy zachowują się różnie - jednym nic się nie stanie, a innym kolor zmieni się diametralnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam. Od około 6 lat średnio co 4 miesiące wykonuje w profesjonalnym gabinecie prostowanie keratynowe. Zawsze po zabiegu włosy ulegają rozjasnieniu. O 1-2tony.Farbuje zgodnie z zaleceniami producenta. Sam zabieg polecam.

   Usuń
  2. Ja miałam włosy prostowane preparatem No Inhibition, dwa tygodnie wcześniej farbowałam je moją zwykła farbą (odcień wiśnia) i nic im się nie stało, kolor się nawet nie rozjaśnił ;)
   Także to chyba zależy od preparatu jednak ;)

   Usuń
 48. Dziś prostowałam włosy encanto.
  Z koloru fioletowego (farbowane miesiąc temu) zrobił się ciemny blond z różową poswiatą. Warto mieć to na uwadze ;)

  OdpowiedzUsuń
 49. Mam środek do prostowania keratynowego do blondu a teraz mam ciemne czy mogę użyć tego środka na tył włosów bo od ucha chciałam wyprostować:)

  OdpowiedzUsuń
 50. ,a, pytanie czy jesli znobie jeszcze raz po tygodniu keratyna czy wlosy moga odpasc .

  OdpowiedzUsuń
 51. Mam pytanie i ja, wczoraj robiłam cocochoco tylko nie pełny zabieg który daje efekt drutu a taki co ujażmia puszenie ale skręt włosa pozostaje. Dwa tyg temu robiłam ombre i dziś po nocy na końcach miałam siano, czy to normalne? Na tą chwilę czuję że wyrzuciłem kupę kasy w błoto bo zabieg robiłam u fryzjera.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Radzę stosować bogatszą pielęgnację i na pewno będzie lepiej :)

   Usuń
 52. Mam pytanie i ja, wczoraj robiłam cocochoco tylko nie pełny zabieg który daje efekt drutu a taki co ujażmia puszenie ale skręt włosa pozostaje. Dwa tyg temu robiłam ombre i dziś po nocy na końcach miałam siano, czy to normalne? Na tą chwilę czuję że wyrzuciłem kupę kasy w błoto bo zabieg robiłam u fryzjera.

  OdpowiedzUsuń
 53. Hej mam pytanie. Zamówiłam keratyną encanto i zastanawiam się czy podczas stosowania zabiegu mogę pominąć wprasowywanie odżywki encanto czy muszę ja dokupic ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bez odzywki nie będzie takiego fajnego efektu, mam też wrazenie ze po samej keratynie wlosy są bardziej matowe. Odżywka dodaje miekkkości i bardzo nablyszcza wlosy:)

   Usuń
  2. A jezeli zostal wykonany zabieg bez odzywki jak to odratowac ? Nie mialam.jej w zestawie i nie wiedzialam ze trzeba

   Usuń
  3. Dziewczyny, też kiedyś używałam encanto, ale obecnie przerzuciłam się na inoar. I włosy są w o wiele lepszej kondycji, efekt jest bardziej widoczny, dłużej się utrzymuje. Dla mnie zmiana na plus i jestem w szoku jak zdrowe i gładkie mam włosy :)

   Usuń
 54. Czy po keratynowym prostowaniu encanto moge uzyć olejku arganowego z avonu ?

  OdpowiedzUsuń
 55. witaj, jak myślisz, czy jeśli będę myła włosy po prostowaniu szamponem do włosów farbowanych to keratyna się wolniej wypłuka? Bo taki szampon chyba zamyka łuski włosów, żeby farba się nie wypłukiwała więc zadziała chyba tak samo na keratynę ? ;)

  OdpowiedzUsuń
 56. Witam, czy po zabuegu mozna przeprostowywac wlosy z rana bo sa troche znieksztalcone?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można a nawet dobrze jest to zrobić.

   Usuń
  2. tak ale w ciągu 48h, a czy po myciu, jestem 2 tyg po prostowaniu fakt nie puszą sie tak ale nie są całkiem proste i nie wiem czy moge je prostować,

   Usuń
 57. A czy możecie mi polecić naprawdę dobrą keratynę? Taką, która nie zniszczy mi włosów a efekt utrzyma się przez miesiące?

  OdpowiedzUsuń
 58. Ratunku!!! Byłam na prostowaniu keratynowym trzy dni temu, efekt końcowy bardzo zadowalający,miekkie, błyszczące, "lejące" się włosy, jednak nie trwał zbyt długo :/ dzisiaj umyłam głowę i mam włosy takie jak przed prostowaniem keratynowym :/ Jaki może być powód, że keratyna tak szybko mi się wypłukuje (po 3 dniach to chyba nienormalne), a to już mój drugi zabieg i znów jest to samo :/ Bardzo proszę o pomoc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. witaj,jaki odstęp robiłas miedzy 1 a 2 keratyną?mi pierwsza tez nie wyszła i boje się zrobic poprawke że spale włosy ...minie mi 3 tyg miedzy 1 a 2 zabiegiem

   Usuń
 59. Córka mnie męczy o ten preparat, ale powiedzcie proszę ile trzeba tego nałożyć na włosy? Ma włosy do ramion, ile opakowań potrzebujemy? Może autorka odpowie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jedno opakowanie Entanto wystraczy :) 3x50 ml dostępne na allegro

   Usuń
 60. Mam takie pytanie, nakladalam kreatywne po raz drugi po roku. Pojawił się problem czyli łupież pamiętam że już rok temu też zaczelam używac wtedy szamponow przeciw lupiezowych, nie chciała bym tym razem powtarzać takich silnych środków, dodam że odżywki używam alfaparf kertani therapi i właśnie chyba szampon tej serii wywołuje u mnie łupież. Dlatego nasuwa mi się pytanie jakiego szamponu używać? Słyszałam że dobry jest szampon z serii emolium ale zastanawiam się czy go kupic? Proszę o pomoc

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marta, mam podobny problem w sobote miałam robiona keratyne z Alfaparf w salonie, włosów jeszcze nie myłam a głowa zaczyna mnie swędzieć i zaczyna pojawiać mi sie łupież, jestem tym przerażona, aż boję się co będzie po umyciu . Nawet na chwilę obecną nie wiem czym umyć moje włosy po raz pierwszy, fryzjerka poleciła mi szampon po keratynowym zabiegu z Alfaparfu ale raczej na niego się nie zdecyduje zawiera w swoim składnie nieodpowienie substancje. Co do szamponu Emolium mam go w domu zakupiłam tuż przed zabiegiem jednak jego też trochę obawiam się zastosować, gdzieś czytałam, że właśnie ten szampon wywyołał u dziewczyny łupież. Naprawdę jestem zagubiona.

   Usuń
 61. Witam, robilam sobie prostowanie keratynowe w czwartek, wszystko wygladalo super do pierwszego mycia. Po pierwszym myciu końcówki ptzestaly byc gladke, wygladaja na niedrowe, po silowni mialam odksztalcona gumkę (wiadomo spocilam się) a moim wlosom wiele brakuje do wygladu sprzed mycia i do tego by mazwac je prostymi jak drut. Miala Pani takie doswiadeczenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niestety nie miałam takiego doświaczenia :( widocznie moje włosy są bardzo podatne na preparaty z keratyną, ponieważ ja mam zawsze włosy gładkie jak druty po takich zabiegach...

   Usuń
  2. po jakim preparacie ?

   Usuń
 62. Dziękuję Ci za ten cudowny, pouczający wpis. Rozwiałaś wiele moich wątpliwości. Ja zamówiłam dwa zestawy zabiegu marki alfaparf. Dziś powinny do mnie dojść. Mam włosy do pasa, do tego kręcone i rozjaśniane. Jeśli masz dla mnie jakieś dodatkowe rady to pisz. Troszkę boję się tego zabiegu i mam właśnie prostownicę CHI bez regulacji temperatury

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tydzień temu robiłam encanto, zależało mi tylko na lekkim efekcie wygładzonych włosów. Prostowałam temp. 200 stopni po 2-4 razy każde pasmo, czyli niezgodnie z instrukcją producenta. Wszystko pięknie się udało, jak widać nie ma co się bać, lrcz zrób tak jak zaleca producent a temperaturą prostownicy się nie przejmuj, jeśli nie ma regulacji :)

   Usuń
 63. Czy po encanto można używać wszystkich masek kallosa? Czy są jakieś których nie można?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chce zakupić multiwitamine i blueberyy. Można?

   Usuń
  2. Chce zakupić multiwitamine i blueberyy. Można?

   Usuń
  3. Maski najlepiej kupić takie które zawierają keratynę w sobie :)

   Usuń
 64. Witam. Czy ktorakolwiek z Was wie dlaczego podczas koncowej fazy -prostowania, przy global keratin kolor bardzo blednie? Z czerwieni zrobily sie rude.....
  Bardzo dziekuje z gory za pomoc :)

  OdpowiedzUsuń
 65. Witam :) 3 dni temu miałam wykonane keratynowe prostowanie.Chcę umyć włosy, i tu nasuwa się pytanie..Czy muszę je wysuszyć po zabiegu,czy mogą schnac same ? Obawiam się, ze gdy je zamocze,umyje,to utrace ten efekt.Pomocy :p dziękuję z góry za odpowiedzi:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Efektu Pani nie straci :) mozna suszyc suszarką lub pozostawic je do wyschnięcia :)

   Usuń
 66. Witam :) ja również wyprostowałam włosy keratyną 5 dni temu. Pani, która wykonywała zabieg, powiedziała, że mogę umyć włosy po 2 godzinach. Dla "pewności" zrobiłam to po 4 godzinach (tłumaczyła, że przez noc mogą się odkształcić, a preparat nie wymaga, żeby trzymać go na włosach 3 dni - efekt będzie taki sam). No i cóż, umyłam włosy i spodziewałam się, że będą oklapnięte - ale błyszczące (tak jak bezpośrednio po zabiegu), a były raczej lekko sianowate :/ szczerze mówiąc są proste, ale wyglądają raczej na spalone. Jakoś specjalnie też się nie błyszczą .. sama nie wiem, czy coś poszło nie tak? czy tak to będzie wyglądać? Z jednej strony super, bo włosy nie wymagają tylu zabiegów co wcześniej (byłam uzależniona od prostownicy), a z drugiej strony te krótkie odstające włoski na całej długości trochę mnie wkurzają.. Używam odpowiedniego szamponu i odżywki. Czy to co dzieje się z moimi włosami to normalka?
  Pozdrawiam serdecznie
  Kasia

  OdpowiedzUsuń
 67. nie mozna farbowac włosów w tak krótkim czasie bo moga włosy sie spalić.. przynajmniej w kolorze blond

  OdpowiedzUsuń
 68. Mam pytanko z innej beczki :) jaki musi być odstęp czasu między jednym a drugim prostowaniem. Moj problem polega na tym, że pierwsze prostowanie to jakiś totalny niewypał, mam siano na głowie i już dzień po zabiegu musiałam prostować włosy. Uzywam szamponu i odzywki z organix typowych do włosów po keratynie , dużo biosilk i mimo to zero polepszenia, dlatego chcę już kolejny zabieg keratynowy , czy mogę po tygodniu zrobić powtòrkę ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie ma jakiegoś określonego czasu na ponowne prostowanie. Trzeba zachować po prostu zdrowy rozsądek, w końcu jest to chemiczny preparat :) Jednak czy jest sens powtarzać zabieg pomimo, iż pierwszy był niewypałem? może Twoje włosy po prostu są oporne na tego typu chemiczne prostowanie? a może przeproteinowałaś je preparatem? może zrób próbę na jednym pasemku, sprawdzisz czy kolejny zabieg ma w ogóle sens :)

   Usuń
 69. jesli chodzi o mycie szamponem zalecanym przez producenta- ja sie do tego stosuje, tzn. i tak kupuje zestaw szampon i keratyna od Inoaru, cenowo wychodzi okej, a mam pewnosc, ze zabieg wyjdzie dobrze i wloski beda slicznie wygladac ;)

  OdpowiedzUsuń
 70. Widze ,ze usuneła Pani mój komentarz... nie ładnie ...
  Dziewczyny NIE MOZNA SUSZYC WŁOSY CIEPŁYM BĄDZ GORĄCYM sturmieniem powietrza tylko dlatego ze keratyna oblepia włosy przy 200 stopniach , aby wprowadzić ja prawidłowo nalezy uzyc prostownicy a nie suszarki...! co za bzdury ze mozna włosy suszyc cieplym strumieniem powietrza. NIE MOZNA !!

  OdpowiedzUsuń
 71. Dzień dobry,
  Ok. 3 tygodnie po wykonaniu keratynowego prostowania włosów COCOCHOCO chciałabym pofarbować włosy w salonie, w którym tego zabiegu nie robią. Fryzjerka powiedziała, że może użyć mojego szamponu bez SLS, ale wg niej powinna użyć swojego standardowego, aby zamknąć łuski włosów. Stąd moje pytanie, czy szampon bez SLS mogę zastosować bezpośrednio po farbowaniu i nie martwić się, że nie zamknie odpowiednio tych łusek, czy lepiej ten raz po farbowaniu fryzjerka ma użyć swojego silnego szamponu, a potem już w domu mogę używać tego łagodnego? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam, Paulina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana najlepiej weź swój szampon bez SLS do tego salonu fryzjerskiego ,masz 100% pewność że włosy umyje Ci prawidłowym i właściwym szamponem.Jeśli użyje szamponu z SLS , Siliconami itp. To szybciej wypłuka się keratyna . A tak apropo zamykania łusek włosa to łuska pod wplywem ciepłej wody bądź sałny czy pary wodnej się otwiera. Łuske włosa zamyka się po nałożeniu i spłukaniu maski czy odżywki chłodnym strumieniem wody 😊
   Np.
   1.Myjesz włosy szamponem 2 razy
   2.spłukujesz ciepłą wodą
   3.nakładasz maske
   4.czekasz
   5.płukasz ciepła wodą
   6.potem płukasz chłodną wodą
   Chłodną wodą zaleca się płukać same włosy ,nie skóre głowy bo to jest nie przyjemne i można się przeziębić
   Mam nadzieje ze pomoglam 😊

   Usuń
  2. A zapomniałam , maske też możesz wziaść swoją bo u fryzjerek zazwyczaj sa z SLS itp. Żeby bardziej sie błyszczały 😊

   Usuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 72. Cześć,
  Zakupiłam ostatnio zestaw do zabiegu keratynowego i jutro mam w planach go wykonać. Niestety mam tylko prostownicę 170 watową. Czy myślisz, że zabieg ten może się udać, mimo niskiej temperatury prostownicy? Mam włosy dość mocno kręcone. ;/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Keratyna oblepia włos przy temp. Powyżej 200 st.

   Usuń
 73. wydaje mi sie, ze wiele dziewczyn zapomina o pielegnacji wlosow po zabiegu... a zwykly szampon nie jest zbyt dobrym pomyslem... mi fryzjerka polecila zestaw z inoaru, bo i ich keratyna robila mi wlosy. jak na razie widze,ze efekt po zabiegu trzyma sie ;)

  OdpowiedzUsuń
 74. Po zabiegu używam specjalnej odżywki, ale to dlatego, że moje włosy były naprawdę zniszczone. Dodatkowo maska keratynowa od kallosa, szampon bez SLS i włosy są piękne i lśniące. DO zabiegu używałam keratyny i szamponu od amazon keratin. Jestem baaardzo zadowolona;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odżywkę czy amazon? Odzywkę w Hebe. Co do keratyny źle się może wyraziłam - zabieg robiłam u fryzjera. Nigdzie w sklepie jej nie widziałam, a na ich stronie jest napisane, że jest dostępna dla profesjonalistów (czyli salony kupują), ale szampony i odżywki można u nich kupić.

   Usuń
  2. Chodziło mi o keratynę, dzięki za odp :) Przejrzę jeszcze ich ofertę i podpytam fryzjera :)

   Usuń
  3. Możesz też kupić ich kosmetyki na stronie amazonkeratin.pl, polecam serię po zabiegu - z olejem kokosowym, pięknie pachnie i jest bardzo skuteczna.

   Usuń
 75. Witam mam na wlosan keratyne Encanto. Robila zabieg Fryzjerka . w zestawie byl tylko szampon oczuszczajacy i keratyna. Pisalo aby ja wprasowac i nie splukiwac . Fryzjerka wykonala wg instrukcji. Pytanie chce unyc wlosy po 2 dniach bo caly czas czuje smak keratyny w buzi i piecze mnie jezyk. Jest to normalne ? Drugie czy jak byl uzywany zestaw tylko 2 skladnikowy da sie to uratowac ? Chodzi o brak odzywki w zestawie . Boje sie co bedzie po umyciu glowy

  OdpowiedzUsuń
 76. Witam :)
  Właśnie zamówiłam cocochoco z szamponem, bez odżywki (dobrze zrobiłąm? zrozumiałam, że kupowanie odżywki w zwstawie to naciąganie niedoinformowanych i strata pieniędzy i nie trzeba wcale jej użyawać (mam w domu mnóstwo odżywek - gliss kur z keratyną, kallos z keratyną i banan, biowax, olejki arganowy i inne, jedwab...stwierdziłam, że po co mi kolejna). Prostownica, którą posiadam ma zakres temperatury tylko do 200, więc zamówiłam też prostownicę FOx Samba z podczerwienią- niby do 220 stopni się nagrzewa, ale wyczytałam, że podczerwień działa w ten sposób, że łatwiej wszystko wnika we włos więc nie trzeba takiej wyskokiej temeratury - czy to prawda? mam nadzieję, że tak, bo już za wszystko zapłaciłam wcale nie małe pieniądze (na mikołajki powiedzmy sobie prezent zrobię) ;) Pozdrawiam i czekam na odpowiedż- to moja pierwsza przygoda z keratyną i pewnie do tej pory czytałabym blogi, gzyby nie Twój super wpis bez przerostu formy nad treścią, jasno rozwiewający większość moich wątpliwośsci :D jedyna co, to nigdzie o tej podczerwieni nie mogłam nic znaleźć. 220 wystarczy? mam włosy puszące się i falowane, farbowane na czerwono - brązowe ombre.

  OdpowiedzUsuń
 77. Mój keratynowy faworyt to zdecydowanie Inoar. Pierwszy zabieg miałam 3 miesiące temu i włosy nadal są ładne, błyszczące, a przede wszystkim- nie puszą się. Dotychczas zimą elektryzujące się włosy to był mój odwieczny problem i najbardziej cieszy mnie to, że nawet w czasie zimy mam piękną zdrową czuprynę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam. Jak taki zabieg działa na włosy rozjaśniane? Zastanawiam się nad zrobieniem tego zabiegu ale boję się czy to nie zniszczy jeszcze bardziej moich włosów. Proszę o pomoc :)

   Usuń
  2. Nie bój się i przeczytaj mój wpis niżej . Nie znam osoby u której encanto poprawnie wykonane zniszczyłoby włosy. :) Iwonka.

   Usuń
 78. Nie zniszczy włosów po rozjasnianiu absolutnie . Wręcz odwrotnie, włosy są po encato mięciutkie, gładkie, lśniące, sprezyste, oprócz olejku czy odzywki jak po każdym myciu,włosy nie wymagają żadnej większej opieki . Sama wiele razy robiłam encanto na zniszczonych rozjasnianiem włosach mojej siostry. Efekt mega i polecam kazdej z Was . Ja mam włosy poniżej pasa, czarne. Włosy po zabiegu są piękne, gładkie i lśniące jak tafla wody.włosy naturalnie mam lekko falowane i ciut puszace, przy wilgotnym powietrzu niestety się podkręcają. A po encanto Wychodzę spod prysznica i mam proste włosy, susze i wychodzę !!! ;) zabieg robiłam juz 4 razy. Tj 1 raz do roku ! Gdy używasz szamponu baby dream i żadnych sls to efekt masz gwarantowany przez kilka dlugich miesięcy , jak u mnie . Polecam dziewczyny ! Róbcie i się nie bójcie . Iwonka

  OdpowiedzUsuń
 79. Czy po keratynie encanto też trzeba przeprostowac włosy po nocy, tak samo jak po cocochoco.?

  OdpowiedzUsuń
 80. Trzeba też pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji włosów po zabiegu. Czasem czytam wypowiedzi dziewczyn, które krytykują go, bo po kilku tygodniach włosy znowu zaczęły przypominać siano... Jeśli odpowiednio pielęgnujemy włosy- nic się im nie stanie, keratyna nie będzie się wypłukiwać. Ja mam szampon i odżywkę POS Progress z INOAR. I włosy są w idealnej kondycji już drugi miesiąc :)

  OdpowiedzUsuń
 81. a czy po tym zabiegu można sobie wymodelować włosy? czy nie będą dały się podnieść?

  OdpowiedzUsuń
 82. Tak sie zastanawiam... Piszecie, ze Wasze wlosy po keratynowym prostowaniu sa super proste itp. Ja robilam zabieg juz 2raz ale przyznaje,ze za kazdym razem musze nadal-codziennie-koncowki wlosow prostowac prostownica. Faktem jest to, ze juz nie cale wlosy a tylko konce, ale prostownica nadal idzie w ruch... Teraz pytanie-czy osoba ktora robi mi prostowanie nie robi tego w 100% dobrze czy moze moje wlosy sie przez noc wyginaja az tak, ze musze je przeprasowac? Dodam, ze jest tak od poczatku. Za kazdym razem mam podcinane koncowki ale jak widac nic to nie daje. Moze ktos sie wypowie :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ponieważ keratynowe prostowanie włosów jest to przede wszytkim odżywienie , uzupełnienie w strukturze niedoboru keratyny . Mają prawo się podkręcać ,nie jest to trwałe prostowanie . Dużo zależy od tego jak mocny masz skręt i grubość włosów . Fryzjer wykonał wszytko dobrze , Twoje włosy też są w porzadku 🙂
   Podczas spania włosy się wyginają poniewaź nie jesteś nawet w stanie kontrolować tego jak układasz głowe i jakie przyjmujesz pozycje podczas snu 🙂 myśle że po wstaniu mozesz poprostu je delikatnie wymodelować na płaskiej szczotce zamiast używać prostownicy 🙂

   Usuń
  2. Dokładnie. W keratynowym prostowaniu nie chodzi tylko o to, żeby włosy były idealnie proste ( choć po zabiegu takie właśnie są), ale żeby dostały porządną dawkę nawilżenia, nabrały miękkości, blasku, gładkości. Ja akurat nie mam takiego problemu jak ty- nie używam w ogóle prostownicy po keratynowym prostowaniu. Może to kwestia keratyny? Ja mam G-Hair z INOAR i jest rewelacyjna.

   Usuń
  3. a jaki miałas odstęp czasu miedzy 1 a 2 keratyną? mi pierwsza słabe efekty dała i chce isc na poprawke ale czy arto? nie pogorsze sprawy?

   Usuń
 83. Ja też miałam wykonywane Inoar morocccan :) I po 7 miesiącach włosy nadal są w dobrej kondycji i po wysuszeniu suszarką proste:)

  OdpowiedzUsuń
 84. Mam kilka pytań:
  Czy przy encanto trzeba nałożyć odżywkę i znowu tyle razy prostowac każde pasmo czy wystarczy sama kreatyna?
  Ile razy prostujecie każde pasmo? Prostowalam według wskazówek 7 razy każde pasmo i mam popalone końcówki

  OdpowiedzUsuń
 85. Mam pytanie, na które nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Mam farbowane blond włosy, które z racji, że łapią żółty kolor płacze fioletowymi płukankami. Chce zrobić keratyne, ale czy te płukanki nie będą jej wyplukiwac? I drugie pytanie - czy rozjasnianie włosów, czy to jaśniejszą farba czy rozjasniaczem w sprayu, powoduje wyplukiwanie keratyny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pytałam fryzjerki - mówiła że bez problemu mogę stosować płukanki (sama również zastosowała taką po moim zabiegu)

   Usuń
 86. Witam :)
  Nasuwa mi się pytanie...
  Czy jeśli zamiast prostować zakręcę włosy w fale grubą lodówką na 210°C to czy włosy przyjmą taki kształt?
  Mnie właściwie zależy na efekcie gładkości, połysku i tendencji do skrętu żeby fale które kręcę codzień utrzymywały się dłużej.
  Będę bardzo wdzięczna autorce wpisu za radę.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 87. Ja robiłam 2 dni temu i zastanawiałam się czy mogę już bezpiecznie umyć głowę. Ale żeby zrobić zabieg to dzień urlopu i wolny weekend. Dużo przydatnych informacji tu przeczytałam. Wszystko tu jasno i konkretnie napisane. Na przyszłość kupię sama keratynę. Ponieważ pracując w drogerii mam dostęp do mnóstwa szamponów bez sls :-)

  OdpowiedzUsuń
 88. A ja mam pytanie bo robiłam wczoraj zabieg u fryzjera elcanto keratyna ale prostowała mi każde pasmo 3 razy a nie 6 Czy to nie popsuje efektu ? Dziękuje za odpowiedz

  OdpowiedzUsuń
 89. Czy fryzjerka może umyć włosy zaraz po zabiegu?

  OdpowiedzUsuń
 90. Mam pytanie czy po takim prostowaniu można chodzić na basen bo słyszałam że włosy nie mogą mieć styczności z chłodem dzieki za odpowiedź pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 91. Witam mam pytanie czy można używać suchych szamponów po keratynowym prostowaniu ?

  OdpowiedzUsuń
 92. Witam.dzisiaj po prostowaniu keratynowym fryzjer umyl mi glowe a nastepnie wysuszyl i zalecil nie myc przez 48 godzin. To nie zgadza sie z opisem zabiegu. Czy mozliwe ze sa keratyny ktore nalezy zmyc od razu a jesli tak to po co pozniej zalecil ich przetrzymanie przez 48h?

  OdpowiedzUsuń
 93. Dzień dobry czy można myć włosy codziennie po keratynowym prostowaniu włosów.��

  OdpowiedzUsuń
 94. Czy po zabiegu mogę używać szamponu i odżywki, który zakupiłam w zestawie ENCANTO do prostowania keratynowego włosów?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...