poniedziałek, 23 stycznia 2012

Jakich kosmetyków można używać po ENCANTO oraz troche o silikonach

Aby efekty zabiegu keratynowego prostowania włosów utrzymały się jak najdłużej trzeba używać określonych kosmetyków do włosów.
Szampony muszą być bardzo łagodne, najlepsze są te przeznaczone dla dzieci, ale nie tylko.  Nie mogą zawierać soli- SLS, SLES oraz silnych detergentów.
KONIECZNIE UNIKAJ:
- SLS - Sodium Lauryl Sulfate
- SLES - Sodium Laureth Sulfate
- ALS - Ammonium Lauryl/Laureth Sulfate
- SODIUM CHLORIDE
- ALCOHOL DENAT

TE SKŁADNIKI MOGĄ WYSTĘPOWAĆ:
- cetaryl alcohol – jest to alkohol tłuszczowy (nie wysusza),
- isopropyl alkohol  służy jako konserwant i ilość jaka znajduje się w produkcie na pewno nie zaszkodzi

Odżywki  nie mogą zawierać silikonów.
(lista przykładowych odżywek i szamponów bez tych „chorych” składników poniżej)

Silikony to oleiste substancje które powlekają włosy, dając fałszywy efekt zdrowego połysku. Dla przesuszonych włosów wydaja sie zbawiennym składnikiem. Problem jest w tym, że większość nie rozpuszcza sie w wodzie i niektóre mogą być usunięte tylko za pomocą silnych detergentów, które jednocześnie usuwają resztki sebum powodując, że włosy staja sie jeszcze bardziej suche i sianowate. Na pomoc przychodzą wtedy odzywki z silikonami...i kolo sie zamyka.
Jeżeli silikony nie zostaną usunięte, z czasem prowadzi to do ich "budowania" na włosach, które wtedy stają się przyklapnięte i trudne do ułożenia. Taka silikonowa warstwa zapobiega też przenikaniu składników nawilżających.
Pierwsze dwa rodzaje silikonów tj. rozpuszczalne w wodzie i nierozpuszczalne w wodzie, ale łatwe do usunięcia przez łagodne szampony spokojnie mogą znaleźć się w odżywkach stosowanych po zabiegu ENCANTO i nie tylko.

SILIKONY ROZPUSZCZLNE W WODZIE
-dimethicone copolyol
-lauryl methicone copolyol
-hydrolyzed wheat protein hydroxypropyl polysiloxane
-każdy silikon z PEG na początku
NIEROZPUSZCZALNE W WODZIE, ŁATWO USUWANE ZA POMOCĄ ŁAGODNYCH SZAMPONOW (np. na bazie coco betaine)
- amodimethicone ( który często jest łączony z trideceth-12 i cetrimonium chloride co jeszcze bardziej ułatwia zmywanie)
-dimethicone
-dimethiconol
-beheonoxy dimethicone
-phenyl trimethicone

OD TYCH NAJLEPIEJ SIĘ TRZYMAĆ Z DALEKA:
NIEROZPUSZCZALNE W WODZIE, CIEZKO USUWANE PRZEZ LAGODNE SZAMPONY (trzeba szampon zostawić na parę minut)
-simethicone
-trimethicone
WYMAGAJACE SULFATES DO USUNIECIA
-cyclomethicone
-cyclopentasiloxane
-trimethylsilylamodimethicone
- trimethylsiloxysilicates

Jeśli używacie produkty do stylizacji trzeba sprawdzać czy nie zawierają alkohol denat i najlepiej unikać wysokich temperatur (prostownica, lokówka). Wskazane jest jednak suszenie włosów na płaskiej szczotce, ja natomiast susze na okrągłej i efekt jest super, włosy są prościutkie. Dobrze jest używać suszarki z chłodnym nawiewem  włosy będą wtedy gładsze, prostsze, bardziej błyszczące i lepiej utrwalone.

SZAMPONY
ODŻYWKI
MASKI
Babydream (tylko w sieciach Rossmann)
Hipp 
Biovax 
Nivea Baby
Natura Siberica

Planeta Organica

Love2mix

Baikal Herbals

Fitomed

Receptury Babuszki Agafii



Isana Hair 
Alterra
Joanna Naturia – odżywki bez spłukiwania (np. miód i cytryna)
Artiste – odżywka intensywnie regenerująca z keratyną (sieć drogerii Natura)
Mrs Potters odżywki b/s

Planeta Organica

Receptury Babuszki Agafii

Natura Siberica

Seboradin balsamy
Malwa, Studio Gloria
Kallos Creme al. Latte (niebieski)
Biovax – maski (trzeba sprawdzać- niektóre mogą mieć silikony)
Bingo – np. z algami i masłem shea
Scandic – Coco mask, Water mask
Romantica z olejkiem arganowym

NaturVital aloesowa

Receptury Babuszki Agafii np. drożdżowa
Planeta Organica np. czarna marokańska


czwartek, 12 stycznia 2012

Pielęgnacja włosów – metody naturalne

Czasami naturalne metody pielęgnacji włosów stają się zbawienne. Nie ma to jak samemu sprawić sobie odżywkę. Nie musisz obawiać się o skład, składniki często są tanie i łatwo dostępne. Wiadomo, że nie każdemu się chce paprać w jakieś maseczki domowej roboty. Lecz to naprawdę nic takiego!! Często wystarcza 1 lub 2 składniki !! Ale nie tylko maseczki należą do metod naturalnych poprawiania kondycji włosów. To również codzienne picie ziołowych naparów np. pokrzywy, która jest świetna i przynosi oczekiwane efekty jeśli chodzi o problem wypadania włosów. Aktualnie to picie pokrzywy ratuje moje włosy, które ostatnio zaczęły wypadać garściami. Piję napar prawie codziennie i już po 2 tyg. widzę efekty. Już nie muszę wybierać włosów z wanny po każdym myciuJ

Codziennie tracimy około 50 włosów. Wiosną i jesienią wypada ich dziennie nawet do 80. Możemy sami poprawić ich kondycję:
Właściwa dieta
Zdrowa dieta dla włosów to potrawy zawierające cynk, magnez, żelazo, witaminy z grupy B i PP, biotyna, witaminy A, C, E, siarka. Znajdują się w żółtku, kalafiorze, kapuście, brukselce, cebuli, czosnku.

Korzystnie na włosy i cerę wpływają również kwasy tłuszczowe omega-3 zawarte między innymi w tłustych rybach i orzechach.

Białko potrzebne jest do budowy nowych włosów, w miejsce wypadających. Trzeba dziennie zjeść około 100g drobiu albo ryb. Jeśli ktoś jest wegetarianinem, mięso może zastąpić soją.
Odpowiednie pielęgnowanie włosów
Szampon powinien być łagodny (najlepiej dla dzieci np. Babydream, Hipp). Włosy myjemy tylko raz, delikatnie. Po myciu głowy na włosy nakładamy odżywkę. Jeśli włosy wypadają nie powinniśmy używać suszarki, niech schną same. Gdy bardzo nam się spieszy - suszymy, ale chłodnym podmuchem. Rozczesujemy dopiero gdy włosy trochę wyschną - nigdy na siłę.
Kuracje roślinne przeciw wypadaniu i na wzmocnienie włosów
Regenerowanie włosów

Zagotować 0,25 l octu owocowego i zalać nim 2 torebki pokrzywy fix. Pokrzywę należy pozostawić w occie przez kwadrans. Powstały w ten sposób lotnion ochłodzić i co drugi dzień przemywać nim delikatnie włosy. Po wysuszeniu, wmasowywać w skórę głowy odrobinę olejku z korzenia łopianu. Do kuracji należy również wypijanie przed zaśnięciem filiżanki herbaty ze skrzypu polnego, a rano na pusty żołądek szklanki świeżego soku z rzeżuchy. Kurację stosuje się przy nadmiernym wypadaniu włosów

Pokrzywa pomaga na wypadanie włosów i regeneruje

Pokrzywa od dawna jest znana jako środek na wzmocnienie korzonków włosowych i zapobiegający łupieżowi. Zrób płukankę pokrzywową (nie nadaje się do jasnych włosów). Gotową herbatę z pokrzywy zalewamy wrzątkiem (1 torebka na 200 ml). Po wystudzeniu płuczemy włosy. Nie wolno używać świeżych pokrzyw, ponieważ lekko barwią włosy na zielono!

Mięta odżywia skórę głowy
Gdy skóra głowy jest mocno przesuszona, a włosy kruche, słabe i mało elastyczne, możemy zastosować płukankę z mięty (stosujemy ją dla włosów ciemnych lub rudych, jasne mogą się lekko zabarwić). Jednym litrem octu owocowego lub winnego zalewamy dwie torebki mięty. Mieszankę tę zamykamy w szczelnym naczyniu i stawiamy w ciepłym miejscu (lub na słońcu) na 14 dni. Potem odcedzamy ocet, mocno wyciskamy torebki zioła. Po każdym myciu płuczemy włosy i skórę głowy. Nadaje się zwłaszcza do tłustych włosów.

Rozmaryn usuwa łupież
To zioło nadaje się do pielęgnacji tłustych włosów, tłustej głowy, pomaga pozbyć się łupieżu. Dodatkowo płukanka rozmarynowa intensyfikuje ciemny odcień włosów. Dobry dla tłustych włosów jest okład z majonezu rozmarynowego. Potrzebujemy żółtko, 25g oleju ze słodkich migdałów i pół łyżeczki olejku rozmarynowego. Z tych składników ukręcamy powoli majonez. Pokrywamy nim suche włosy i skórę głowy. Przez pół godziny trzymamy papkę pod folią i turbanem w cieple. Rozmaryn pobudza krążenie i działa odżywiająco.

Szałwia wygładza kręcone włosy

Działa na włosy stymulująco, odżywia je, wzmacnia, dzięki niej stają się zdrowsze. Przygotowujemy napar z szałwii: 2 torebki zalewamy szklanką wrzątku i pozostawiamy na 10 min. Następnie czekamy aż wystygnie. Płuczemy nim umyte włosy (nie spłukujemy). Jeśli masz kręcone włosy możesz wykorzystać napar do ich lekkiego rozprostowania. Po umyciu nanieś napar i rozczesz grzebieniem. Potem wysusz włosy nadając im gładką formę. Loki nieco się wygładzą i włosy będą zdrowsze. Szałwia ma też właściwości relaksujące i zapobiega podrażnieniom.

Nasturcja wzmacnia włosy
Napar z liści nasturcji poprawia strukturę włosów, odświeża je, sprawia, że lepiej się układają - są usztywnione. Napar zaparza się jak mocną herbatę (ziół się nie gotuje tylko zalewa wrzątkiem). Garść liści nasturcji zalej 1/2 l wrzątku i pozostaw do naciągnięcia. Po ostygnięciu przecedź przez gazę. Możesz używać jako płukanki - jeżeli przelejesz do buteleczki z atomizerem i przed suszeniem suszarką spryskasz włosy u nasady, będą lepiej usztywnione.

Pielęgnacja włosów odżywką śmietankową - do zniszczonych włosów
Mieszamy 2 łyżki śmietany, łyżeczkę soku cytrynowego i 1/2 łyżeczki oleju kukurydzianego. Miksturę wcieramy we włosy i przykrywamy folią na 10 min. Płuczemy czystą wodą.

Odżywka nagietkowo – mleczna - do włosów suchych
1/2 filiżanki mleka mieszamy z żółtkiem i 1/2 filiżanki naparu z nagietka. Nakładamy na suche lub wilgotne włosy i zawijamy folią. Płuczemy po 10-15 minutach.

Odżywka żółtkowo - rycynowa
Mieszamy ze sobą: żółtko, 30g oleju rycynowego, łyżeczkę drożdży, kilka kropel soku z cytryny i łyżeczkę odżywczego balsamu do włosów lub odżywki. Odżywkę dokładnie wcieramy we włosy i skórę głowy. Na pół godziny zakładamy folię i ciepłą chustkę lub turban. Potem myjemy włosy szamponem ziołowym.

Terapia z soku jabłkowego - zapobiega łupieżowi
Po umyciu włosów nacieramy skórę głowy filiżanką soku jabłkowego. Potem do filiżanki wody dodajemy 2 łyżki octu jabłkowego i płuczemy tym włosy. Stosujemy co najmniej przez tydzień.
Terapia odżywcza do włosów suchych, zniszczonych po diecie lub chorobie
Mieszamy 3 łyżeczki rumu i całe jajko. Na umyte włosy nakładamy miksturę na 2 minuty. Płuczemy włosy zimną wodą.
Maska z drożdży
Pół opakowania drożdży piekarskich podgrzewamy na małym ogniu z odrobiną mleka. Gdy powstanie papka, wmasowujemy ją w skórę głowy. Owijamy głowę folią i zostawiamy na 15 minut. Potem włosy dokładnie spłukujemy i myjemy szamponem. Maska ta wzmacnia osłabione cebulki włosowe.

Ziołowa nalewka na wzmocnienie wypadających włosów
Po 1 torebce pokrzywy oraz kwiatów i liści nasturcji zalewamy szklanką spirytusu i miksujemy. Płyn przelewamy do butelki, szczelnie zamykamy i odstawiamy na dwa tygodnie. Na kilka godzin przed myciem wcieramy we włosy i skórę głowy. Stosujemy raz w tygodniu.

Terapia energetyzująca
Potrzebne: 2 łyżki oleju sezamowego, 1 żółtko, łyżeczka majonezu, 1/2 filiżanki śmietany. Nadaje się do włosów kruchych, cienkich, szczególnie po intensywnych dietach odchudzających. Należy wymieszać składniki w mikserze do konsystencji kremu. Potem rozprowadzamy po umytych, wilgotnych włosach. Na pół godziny okręcamy włosy folią aluminiową. Po tym czasie zdejmujemy folię, płuczemy i myjemy włosy.

Egzotyczna papka nawilżająca dla suchych włosów
Dojrzały owoc awokado rozgnieść widelcem. Dodać 3 łyżki majonezu lub śmietany. Papkę nałożyć na umyte pasma i owinąć głowę ręcznikiem. Po ok. 30 minutach umyć głowę szamponem do przesuszonych włosów

Ziołowy płyn dla suchych włosów
2 torebki nagietka zalać litrem wrzątku. Przykryć naczynie i zostawić napar do naciągnięcia. Polewać nim włosy po każdym myciu głowy.

Nabłyszczająca maska do włosów
Łyżkę olejku kokosowego (można kupić w sklepie ze zdrową żywnością) połączyć z 3 łyżkami śmietany. Miksturę wetrzeć w pasma. Owinąć głowę ręcznikiem. Po ok. 30 minutach umyć głowę łagodnym szamponem.

Naturalny miodowy utrwalacz
1 łyżkę miodu wymieszać ze szklanką letniej wody. Dodać łyżeczkę octu owocowego. Płyn wlać do butelki z atomizerem ( np. po lotionie ). Spryskać umyte i osuszone ręcznikiem pasma. Wymodelować fryzurę.

Piwny lotion
Umyte pasma zwilżyć roztworem jasnego piwa i wody (w proporcji 1:1). Ułożyć włosy.

Drożdżowa maska do włosów przetłuszczających się
Kostkę drożdży piekarskich rozgnieść widelcem i wymieszać ze szklanką mleka. Papkę rozprowadzić na włosach na pół godziny przed myciem. Dokładnie spłukać włosy i umyć je szamponem do włosów tłustych. Taką maskę stosować 2 razy w tygodniu.

Domowy szampon
Łyżkę posiekanego korzenia mydlnicy wymieszać z łyżką liści pokrzywy. Zalać szklanką wrzącej wody. Przykryć i zostawić pod przykryciem do naciągnięcia. Przecedzić. Odrobiną takiego szamponu umyć włosy. Kosmetyk ten wspaniale oczyszcza i odświeża włosy i skórę głowy, choć nie daje piany.

Woda ziołowa do włosów z łupieżem
2 torebki szałwii lub skrzypu zalać litrem wrzątku. Przykryć i zostawić do naciągnięcia. Płynem polewać włosy po myciu i wmasowywać go w skórę głowy.

Oliwka rozmarynowa do włosów z łupieżem
2 łyżeczki oliwki wymieszać z 10 kroplami olejku rozmarynowego. Wmasować w skórę głowy. Rano umyć włosy.

Tonik z rzepy wzmacnia wypadające włosy
Dorodne warzywo zetrzeć na tarce o drobnych oczkach. Odcisnąć sok i wetrzeć go w skórę głowy, najlepiej na pół godziny przed myciem. Pomoże na wypadanie włosów.

Płukanka rozjaśniająca włosy
Dwie garście suszonych kwiatów rumianku zalać 2 litrami wrzącej wody. Przykryć, a gdy wystygnie wypłukać w tym naparze umyte włosy.

Odżywka do włosów z lawendą
Zmieszać 1 żółtko z łyżeczką oliwy, następnie dodać 3 krople eterycznego olejku lawendowego. Wetrzeć dokładnie odżywkę w zniszczone końce włosów, Umyć szamponem po 15 minutach. Odżywkę stosować 2-3 razy w tygodniu.

Tonik do pielęgnacji włosów z rozmarynem

200 gram świeżych listków rozmarynu zalewamy 1 szklanką dobrego czerwonego wina, najlepiej wytrawnego. Listki gotujemy w winie, na wolnym ogniu, potem tonik odcedzamy i zlewamy do czystej i szczelnej butelki. Uzyskany w ten sposób tonik energicznie wcieramy we włosy i skórę głowy przed snem.

Wzmacniająca maseczka dla suchych włosów
Rozgrzany olejek migdałowy odżywi i wzmocni włosy. Możesz go zmieszać z zawartością kapsułki witaminy E. Taka maseczka poprawia krążenie krwi i ma własności regenerujące.

Nalewka ziołowa na wzmocnienie włosów
Zmieszać po łyżce stołowej ziela skrzypu, korzenia łopianu, szyszek chmielu i liści pokrzywy. Przesypać zioła do słoika i zalać czystym spirytusem. Po 2 tygodniach odcedzić przez gazę, a otrzymanym płynem nawilżać skórę głowy co drugi dzień.

wtorek, 10 stycznia 2012

Wszystko o olejowaniu włosów


OLEJOWANIE jest doskonałym sposobem na ochronę włosów, pomaga utrzymać zdrowy stan włosów i skóry oraz niweluje wszelkiego rodzaju problemy tj.
- wypadanie,
- łamliwość włosów,
- przedwczesne siwienie,
- łupież,
- rozdwajające się końcówki,
- naruszona struktura włosów,
- włosy bez połysku itd.

Na czym polega olejowanie?
Jest to bardzo prosta czynność polegająca na nałożeniu odpowiedniej ilości olejku (w zależności od potrzeb) na skórę głowy i na całą długość włosów, aż po końce. Można delikatnie wmasowywać olejek w skórę głowy, taki masaż pozwala na odrobinę odprężenia i relaksu. Dzięki przyjemnemu zapachowi olejku ma ono kojące i uspokajające działanie, jest skuteczną metodą na bezsenność.
Olejki zawierają tylko naturalne składniki, dlatego wspaniale poprawiają stan włosów, nadając im zdrowy, piękny wygląd i niepowtarzalny połysk.

Jak często? Ile oleju? Jak długo trzymać?
Olejowanie można stosować codziennie w celu ochrony włosów przed czynnikami zewnętrznymi. Przy grubych włosach można olejować je codziennie lub co drugi dzień. Dziewczynom z cienkimi włosami wystarczy taka kuracja co 2-3 dzień.
Jest mnóstwo rodzajów olejków i każdy z nich ma specyficzne działanie, warto więc zapoznać się z informacją, w jakim celu można używać dany olejek.

Olejowanie stosuje się w dni kiedy włosy nie były myte, na suche lub na wilgotne włosy, w zależności od tego jak włosy reagują na olejek.
Ilość używanego olejku zależy od długości włosów i od tego ile olejku wchłaniają włosy. To bardzo istotne, więc lepiej zacząć od stosowania niewielkiej ilości olejku i ewentualnie stopniowo zwiększać ilość, w zależności od potrzeby.
Najlepiej nakładać olejek przed snem i pozostawić go na całą noc lub bezpośrednio przed umyciem ok. 2 godz., wtedy efekty są najlepsze. W ostateczności można nałożyć olej 30 min przed myciem włosów, efekty też będą, lepsze to niż nic i trzeba o tym pamiętać.
Olejku można użyć również zaraz po umyciu, nakładając dosłownie mikroskopijną jego ilość głownie na końcówki.
Warto wiedzieć, że oddziaływanie olejków na zniszczone końcówki jest skuteczniejsze gdy są one wilgotne, więc jeśli stosujesz olejowanie na suche włosy, zwilż wcześniej wodą same końcówki, a następnie nałóż olejek.

Jak zmywać?
Z reguły myje się głowę jak zazwyczaj. Można najpierw zmoczyć głowę, a następnie nanieść szampon, dokładnie umyć, spłukać i zastosować odżywkę. Niekonieczne jest dwukrotne mycie, ale można oczywiście to zrobić, gdy np. nałożysz zbyt dużo oleju.
Gdy olej bardzo ciężko się zmywa nanoś szampon na suche włosy(zanim zwilżysz wodą!!), wmasuj, następnie spłucz włosy wodą i jeszcze raz użyj szamponu, na koniec odżywki.

Jakie oleje stosować?
Sprawdź na swoich włosach, które z olejów najbardziej ci odpowiadają. Tylko metodą prób i błędów można znaleźć swój ideałJ. Jeśli jeden okaże się nieodpowiedni, trzeba spróbować innego. Osobiście nie znam osoby, która by nie była zachwycona efektami olejowania.
Na pewno zanim zastosuje się jakikolwiek olej, należy przeczytać  wszystko o jego właściwościach – na przykład olej rycynowy przyciemnia włosy.
Najczęściej wszystkie oleje dobrze sprawdzają się w formie odżywczych i pielęgnujących masek na włosy, ale jak przy każdej substancji, zdarzają się osoby, których włosy źle wyglądają po oleju, który większości wspaniale służy. Wówczas jest tylko jedyna rada – zmian oleju na inny, stosowanie rzadziej masek na włosy.

WYBRANE OLEJE I SPOSOBY ICH UŻYWANIA
Olej kokosowy
Król wśród olei do włosówJ Używany na skórę głowy i całą długość włosów oraz do masażu ciała. Zapobiega utracie protein z włosów podczas mycia. Olej kokosowy pielęgnuje suche i łamliwe włosy. Dzięki wysokiej zawartości kwasu laurynowego łatwo wnika we włosy.
Stosuj oba sposoby: przed umyciem i w dni pomiędzy myciem.
Na suche i zniszczone końcówki: zmocz końcówki włosów i obficie nałóż olejek kokosowy, następnie spleć włosy w warkocz. Olej powinien wsiąkać we włosy co najmniej cały dzień. Przed użyciem trzeba niewielką ilość rozgrzać(roztopić) np. w mikrofali, lub w misce gorącej wody. Na bardzo długie włosy wystarczy łyżka, na długość do ramion- łyżeczka lub pół.

Olej sezamowy
Powszechnie używany do włosów i do masażu ciała.
Może być stosowany między jednym myciem a drugim, lecz zaleca się stosowanie przed myciem, ponieważ ma silniejszy zapach niż olej kokosowy.
Olej sezamowy ma właściwości rozgrzewające, oczyszczające (odtrutkowe), reguluje pracę gruczołów łojowych. Nie powinien być stosowany przy neurodermitis lub zapaleniach skórnych!

Olej musztardowy
Używany jest częściej w Północnych Indiach na skórę głowy oraz do leczniczego masażu ciała. Przywraca skórze lepsze krążenie dzięki jego łagodnie pobudzającym właściwościom, podobnie jak pieprz Cayenne. Ma właściwości bakteriobójcze.
Zastosuj przed myciem tylko na skórę głowy. Ma mocny zapach.
Doskonale pomaga zadbać o włosy i skórę. Delikatny masaż skóry głowy z zastosowaniem tego olejku daje rozgrzewający efekt na nerw czaszkowy. Znakomicie odżywia włosy od cebulek aż po końce. Bardzo szybko wchłania się w skórę dobrze ją nawilżając. Działa również jako izolator chroniąc ciało przed zimowym chłodem.

Olej jojoba
Olej jojoba jest przezroczysty, ma kolor bursztynowy oraz przyjemny, lekko orzechowy zapach. W temperaturze pokojowej jest ciekły. Olej ten zawiera skwalen, wyższe alkohole, kwasy tłuszczowe (palmitynian cetylu), fitosterole, witaminę E i F.
Jojoba charakteryzuje się bardzo wysoką zgodnością biologiczną ze skórą. Dzięki wysokiemu powinowactwu do ludzkiej skóry, łatwo jest wchłaniany przez skórę i włosy. Jojoba odżywia, zmiękcza, nawilża i natłuszcza skórę i włosy.

Olej rycynowy
Olej rycynowy jest bogaty w kwasy tłuszczowe, posiada wygładzające i zmiękczające właściwości. Jest humektantem, poprawia nawilżenie skóry. Olej ceniony jest za swoje właściwości ochronne w stosunku do naskórka i włosów. Wykazuje wysokie powinowadztwo do keratyny.

Olej arganowy
Otrzymywany z orzechów arganowy (określane często mianem pestek owoców (określane często mianem pestek owoców). Olej jest wspaniałym kosmetykiem dla skóry i włosów. Na pewno włosom służy co najmniej kilka składników oleju, jak choćby witamina E w ilościach nie spotykanych w innych olejach. Zawiera on także nienasycone kwasy tłuszczowe, a także ceramidy, które odbudowują zniszczone włosy. Olej ten chroni w naturalny sposób włosy przed działaniem słońca. Zawarte w nim fitosterole powodują, że ma on właściwości łagodzące zmiany zapalne na skórze, a nawet przyspieszają i to znacznie gojenie się wszelkich zranień.

Olej ze słodkich migdałów
to optymalny środek pielęgnacyjny dla przesuszonych, matowych włosów. Wystarczy zrobić z niego półgodzinny kompres na włosy, następnie umyć włosy szamponem, a szybko odzyskają blask, staną się nawilżone i bardziej miękkie. Można chronić nim włosy także podczas pobytu na plaży, czy basenie – wystarczy posmarować nim końcówki włosów, a stworzy dla nich swoistą tarczę ochronną przed słońcem, piaskiem, wiatrem czy chlorem. Olej ze słodkich migdałów ma bursztynowy kolor oraz lekki charakterystyczny zapach. W temperaturze pokojowej jest ciekły. Olej ze słodkich migdałów zawiera kwas oleinowy, linolowy oraz witaminy: A, B1, B2, B6, D i E.

Olej Avocado
Olej avocado jest bogaty w witaminy (m.in.: A, B, D, E), proteiny, aminokwasy i nienasycone kwasy tłuszczowe. Przeznaczony do pielęgnacji skóry suchej i starzejącej się.
Chroni przed złym wpływem czynników zewnętrznych, szczególnie ceniony w miesiącach zimowych, gdyż chroni skórę przed zimnem. Olej łatwo przenika przez naskórek, zawiera dużą ilość składników odżywczych i substancji aktywnych. Regeneruje i pielęgnuje, dzięki czemu znalazł zastosowanie w odżywkach do włosów. Olej awokado jest zaliczany do grupy olei gęstych.

Olej z pestek moreli
Olej morelowy otrzymywany jest nasion owoców moreli zwyczajnej. Jest delikatny, lekko żółty, o charakterystycznym zapachu. Olej ten zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, kwas oleinowy i linolowy, witaminę A. Ma właściwości nawilżające i wygładzające, nadaje się do każdego rodzaju skóry i włosów.

Olej z oliwek
Jest najprawdopodobniej najstarszym olejem roślinnym, stosowanym w kosmetyce. Zawiera cenne witaminy A i E, fitosterole, substancje odżywcze i przeciwutleniające. Szczególnie polecana jest do pielęgnacji cery dojrzałej lub poszarzałej, źle ukrwionej, której dostarcza substancji odżywczych.
Gdy skóra łuszczy się lub jest popękana, oliwa złagodzi jej stan zapalny, ukoi, nawilży i wzmocni bariery ochronne naskórka. Oliwa to również nieoceniony składnik natłuszczający i wzmacniający w preparatach do pielęgnacji suchych i zniszczonych włosów oraz kruchych, łamliwych paznokci.

Olejek CZOSNKOWY
Przyspiesza przyrost włosów Czosnek stosowany jest od 5000 lat jako środek profilaktyczny, jego efektywność jest ogólnie znana, jednak ostry i nieprzyjemny zapach często przeszkadza w jego stosowaniu. Badania przeprowadzone w ostatnich latach dowiodły, że ilość leczniczych składników zawartych w czosnku jest 500 razy mniejsza od ilości leczniczych składników zawartych w oleju czosnkowym, który nie posiada nieprzyjemnego zapachu .
Stosowany w kosmetyce jest doskonałym środkiem antyseptycznym , zwalcza łupież i świąt skóry głowy,
włosom przywraca wigor i stymuluje przyrost ich długości.
Pomaga zregenerować łodygę włosa i przyspieszyć jego wzrost


Olej żurawinowy
Uzyskiwany w wyniku tłoczenia na zimno nasion żurawiny wielkoowocowej.
Godny jest polecenia z tego względu na to, że zawiera w zasadzie wszystkie witaminy i pierwiastki oraz inne substancje (fitosterole, fosfolipidy, niezbędne kwasy, oraz EFA – prekursorzy hormonów). Właściwości tego oleju są wręcz trudne do opisania, ponieważ zarówno odżywiają skórę i włosy, jak i łagodzą podrażnienia, zawarte w nim minerały i witamina E powodują, że włosy przestają wypadać , są odżywione . Olej chroni włosy w sposób naturalny przed promieniami UV.

Olejek Khadi
Olejek przyspiesza porost włosów i zapobiega ich utracie. Jest wykonany z najlepszych naturalnych ziołowych składników. Wykonany na bazie oleju sezamowego, kokosowego i rycynowego.
Olej sezamowy wnika w głąb włosa, odżywiając go od cebulek aż po końce.
Olej kokosowy odżywia włosy.
Olej rycynowy przyspiesza wzrost włosów.
Amla  nadaje włosom blask, wzmacnia, ochrania przed infekcjami skóry, usuwa łupież, przyśpiesza wzrost, zapobiega przedwczesnemu siwieniu i wypadaniu.
Bala wzmacnia włosy oraz nadaje im witalność.
Olej z wyciągiem z rozmarynu posiada silne właściwości odkażające, zapobiega powstawaniu infekcji skóry głowy oraz powstawaniu łupieżu.
Bhringaraj działa odżywczo na skórę głowy. Zapobiega wypadaniu włosów, łysieniu i siwieniu włosów oraz rozdwajaniu się końcówek. Sprawia, że włosy są miękkie oraz podatne na układanie
Brahmi nadaje sprężystość
Olej z nasion marchwi odżywia włosy.
WŁAŚCIWOŚCI:
wzmacnia i odżywia włosy
zapobiega wypadaniu włosów
stymuluje ich szybszy wzrost
zapobiega przedwczesnemu siwieniu

Olejek amla
Olejek Amla zawiera wyciąg z owoców amla (amalaki - agrestu indyjskiego), sprawia, że włosy stają się po nim są sprężyste, zdrowe, błyszczące. Będziesz mieć wrażenie, że włosy są odżywione od środka i mieć poczucie lepszej pielęgnacji. Amla ma świeży, orientalny zapach, jest sekretem pięknych włosów kobiet z Indii. To ściągający olej poprawiający stan i strukturę włosów. Stosowany przeciw wypadaniu włosów, gdy pojawia się zbyt wczesne siwienie, wzmacnia cebulki, likwiduje łupież. Zapobiega rozdwajaniu się końcówek i przywraca włosom lśniący wygląd.
Wystarczy nałożyć niewielką ilość na włosy i na skórę głowy po umyciu lub wmasować przed umyciem. Pomaga w zasypianiu, gdy wmasowany jest w skórę. Osoby z większą wrażliwością mogą odczuwać nieznaczny chłód, dla nich polecane jest stosowanie olejku na 2 godziny przed myciem włosów lub w czasie gorącej kąpieli.

Bhringaraj (Eclipta alba)
Bhringa oznacza włosy. Olejek Bhringaraj został przygotowany w oparciu o zioło eclipta alba w połączeniu z innymi cennymi wyciągami z ziół na bazie olejku kokosowego. Polecany jest w przypadku wypadających włosów, łysienia i siwienia włosów. Działa odżywczo na skórę głowy. Zapobiega rozdwajaniu się końcówek i sprawia, że włosy są miękkie i podatne na układanie. Olejek posiada właściwości chłodzące, uspokajające układ nerwowy, ma kojący zapach ziół i kokosa.
Wspomaga porost włosów. Używany jest, aby zapobiec przedwczesnemu łysieniu i pomaga zregenerować włosy po szkodliwym działaniu słońca oraz farbowaniu. Należy zastosować masaż skóry głowy.

Sesa Olejek do włosów
Receptura olejku pochodzi ze starodawnych ajurwedyjskich pism. Składa się on z 18 bogatych w składniki odżywcze ziół, 5 podstawowych olejków i mleka. Bogaty w witaminy C i E. Jest to środek powstrzymujący wypadanie włosów, stymuluje wzrost gęstszych, zdrowych i długich włosów, eliminuje łupież. Regularne używanie oleju powoduje że włosy stają się lśniące i zdrowe a cebulki doskonale odżywione.

Heenara Ziołowy olejek do włosów
Olejek do Włosów Naturoriche Heenara jest skutecznym lekarstwem ziołowym, które leczy skórę głowy, przywraca formę oraz odżywia cebulki, czego rezultatem są jedwabiste i gładkie włosy. Również wzmacnia cebulki, skutkiem czego hamuje wypadanie włosów sprawiając, że stają się one zdrowe i lśniące.
Olejek do włosów Naturoriche Heenara składa się z olejku kokosowego oraz harmonijnej mieszanki ziół tj. Maka, Amla, Brahmi, Mehendi oraz wielu innych istotnych ziół uznanych przez Ajurwedę. Zawiera Hennę, która ma naturalne, łagodzące oraz odświeżające właściwości. Amla pomaga w dostarczeniu włosom koniecznego odżywienia i witamin. Neem, który ma naturalne przeciwłupieżowe właściwości, pomaga w zwalczeniu łupieżu podczas gdy Brahmi i Migdał pomagają utrzymać odżywioną i zdrową skórę głowy.

Nutrich hair oil
Formuła olejku oparta została na ziołach i olejach tradycyjnie stosowanych w medycynie ajurwedyjskiej do pielęgnacji włosów, których właściwości zostały potwierdzone przez współczesne badania naukowe. Oleje: kokosowy, sezamowy, rycynowy, migdałowy oraz 15 ziół odżywiają skórę głowy i wzmacniają cebulki włosowe powstrzymując wypadanie włosów, łysienie, zapobiegając infekcjom skóry głowy, usuwając łupież i swędzenie. Olejek sprawia, że włosy stają się gęste, nawilżone, miękkie i lśniące.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...